Już wkrótce rozpocznie się okres Wielkiego Postu – czas nawrócenia i pokuty, czas szczególnego rozważania tajemnicy męki i śmierci Chrystusa. Kościół w tych dniach zachęca nas do podjęcia praktyk pokutnych: modlitwy, jałmużny i postu, abyśmy jak najlepiej mogli przygotować się do obchodów świąt Wielkanocy.

W niedzielę 3 marca 2019 rozpoczynamy nabożeństwo 40-godzinne przed Wielkim Postem. Adoracja rozpocznie się po Mszy świętej o godz. 11.00 i będzie trwała do godz. 16.00. W poniedziałek i wtorek nabożeństwo rozpocznie się koronką do Bożego miłosierdzia o godz. 15.00 i będzie trwało do Mszy świętej wieczornej, czyli do godz. 17.00.

6 marca 2019 Środa Popielcowa – rozpoczniemy czas Wielkiego Postu. W tym dniu Msze święte w kościele o godz. 7.00 oraz 17.00, w kaplicach jak w niedzielę. Podczas każdej Mszy świętej posypanie głów popiołem na znak pokuty.
W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na ograniczeniu się do spożycia trzech posiłków: dwóch lekkich i jednego do syta (dotyczy osób między 18. a 60. rokiem życia) oraz na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (dotyczy tych, którzy ukończyli 14. rok życia).

Nabożeństwa wielkopostne
Droga Krzyżowa:
kościół parafialny: piątek godz. 16.30, niedziela godz. 10.15
kaplica w Grodkowicach: piątek, godz. 17.00
kaplica w Suchorabie: piątek, godz. 16.00

Gorzkie Żale:
kościół parafialny: niedziela, godz. 15.00

Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w IV niedzielę Wielkiego Postu, tj. 31 marca 2019. Plan rekolekcji zostanie wkrótce podany.

Kategorie: życie parafii